Pożegnanie od klas 8

Pani Dyrektor! Drodzy nauczyciele i wychowawcy, pracownicy szkoły, rodzice, koleżanki, koledzy!

Zebraliśmy się tu po raz ostatni. Dziś kończy się pewien etap naszego życia. Skończyliśmy szkołę podstawową. Jesteśmy absolwentami SP 3 w Głubczycach. Wielu z nas jest smutno, gdyż zdaliśmy sobie sprawę, że to czas pożegnania.  Tu w tej szkole uczyliśmy się, kolegowaliśmy się i pomagaliśmy wzajemnie. Będziemy wspominać nasze klasowe wesołe wycieczki i lekcje.

W imieniu ósmoklasistów pragnę podziękować nauczycielom za trud, jaki włożyli w to, aby jak najlepiej przekazać nam wiedzę i wychować na dobrych ludzi. Za nasze bunty i sprzeciwy przepraszamy. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość. Dziś otrzymujemy świadectwa, na których zapisane są wyniki naszej pracy. Niedługo wkroczymy w nowy etap w życiu – podejmiemy decyzje o wyborze nowej szkoły lub zawodu. Jest to dla nas trudny i bardzo ważny czas.

Przed nami nowi koledzy i koleżanki, nowy nieznany świat. Będziemy wchodzić w świat ludzi dorosłych, a to trudny świat. Każdy z nas pozostawił w tej szkole cząstkę siebie, to tu przeżywaliśmy sukcesy i upadki. Zawsze będziemy wspominać nasze klasy. Ja i moi koledzy oraz koleżanki obiecujmy, że w nowej szkole nie przyniesiemy wstydu i będziemy uczyć się, jak najlepiej potrafimy.

W tak uroczystym dniu pragniemy pożegnać Panią Dyrektor, Wicedyrektor oraz szanowne grono pedagogiczne z całego serca. Przyjmijcie nasze podziewania i wdzięczność za wszystkie lata razem spędzone.

Dziękujemy! W imieniu klas ósmych „przemówił” Adrian Borszowski