Wyjazd do Niemiec (Holzminden)18-23.10.2018r

Dnia 18.10.18 odbyliśmy wyprawę do zaprzyjaźnionego miasta Holzminden w Niemczech. Wymiana odbyła się już po raz czwarty wraz ze szkolnym chórem „Smilin’ Faces” z Campe Gymnasium.
Warsztaty odbyły się w DJH w Silberborn. Około 70 chórzystów i muzyków pracowało nad tym olbrzymim projektem, którym jest Latin Jazz Mass- Martina Völlingera. Naszą ciężką pracę i przygotowania do występu zaczęliśmy już w kwietniu br., kiedy to niemiecki chór odwiedził nas w Polsce.
Punktem kulminacyjnym tego polsko-niemieckiego projektu był galowy koncert w kościele Św. Józefa w Holzminden z okazji 450 lecia Campe Gymnasium. Integrowaliśmy się nie tylko poprzez próby jak i wspólne spędzanie czasu wieczorami przy różnych atrakcjach, grach i zabawach. Wyjazd dał nam też wielką możliwość podszkolenia języka.
Mimo ciężkich prób i zmęczenia wróciliśmy do Polski szczęśliwi i zniecierpliwieni następnych projektów z naszymi przyjaciółmi.
Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w ten projekt ludzi.
W szczególności dziękujemy naszej Kochanej Pani Dyrygent, Ewie Maleńczyk, za cierpliwość do nas, za determinację oraz dążenie do perfekcji. Widząc uśmiech i zaangażowanie Pani Ewy nasze możliwości są jeszcze większe i motywuje nas to do działania, bez Pani nie dalibyśmy rady.

DZIĘKUJEMY!!!

Skip to content