Kolejny talent w naszej szkole – Marta Kubów

Z okazji jubileuszu 25-lecia współpracy miasta Nysy z miastem partnerskim Lüdinghausen, niemieccy partnerzy przygotowali liczne atrakcje, wśród których nie zabrakło polskich akcentów. Uroczystości uświetniły m.in występy uczennic nyskiej szkoły muzycznej, w tym uczennicy naszej szkoły Marty Kubów. Lokalna gazeta „Lüdinghausen aktuell” zamieściła również artykuł poświęcony Marcie, w którym podziwia talent i wytrwałość naszej uczennicy. Z treści artykułu dowiadujemy się, że Marta gra na skrzypcach od 4 roku życia, jest laureatką nie tylko w polskich ale i międzynarodowych konkursów, a w 2017 roku otrzymała zaproszenie do Lusławickiej Orkiestry Talentów, której opiekunem jest słynny kompozytor Krzysztof Penderecki.
Gratulujemy Marcie wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content