Światowy Dzień Uśmiechu

„Uśmiech to magia, powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda”

4 października w naszej szkole  obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to zostało stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie.

Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli. Radosne święto obchodzone jest  w pierwszy piątek października od 1999 roku.

  W szkole od rana rozpoczęły się przygotowania, by spędzić ten dzień najradośniej jak tylko można. Uczniowie malowali radosne  uśmiechy, które rozwiesiliśmy po całej szkole. Robiliśmy  wesoły  zdjęcia oraz  wspólnie tańczyliśmy.

Dziękujemy za pomoc klasie 8a i 8b- dziewczyny bez Was nie byłoby tylu uśmiechów. Buziaki 🙂

Światowy Dzień Uśmiechu – galeria
Skip to content