Osiągnięcia Muzyczne Marty Kubów

           Marta swój „skrzypcowy” rok szkolny rozpoczęła już w wakacje. 29 czerwca 2019 r wystąpiła z koncertem w Megaron The Athens Concert Hall. Oprócz koncertu, Marta udzieliła wywiadu dla greckiej telewizji a także miała możliwość, podczas swojego tygodniowego pobytu w Grecji zwiedzić ateńskie zabytki.  Ta grecka przygoda była nagrodą za zdobycie I miejsca w Muse 2019 International Music Competition.Wakacje przyniosły Marcie również I nagrodę w IV Geneva International Music Competition.

         W sierpniu 2019 brała udział w zjeździe Lusławickiej Orkiestry Talentów, z którą dała koncert podczas Festiwalu „Emanacje” w Europejskim Centrum Kultury Krzysztofa Pendereckiego, a następnie zakwalifikowała się do udziału  w Mistrzowskim Kursie Skrzypcowym w Trzcinie, w klasie prof. Łukasza Błaszczyka (laureata Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego).

          29 października 2019 r. wraz z Orkiestrą Kameralną PSM w Nysie uczestniczyła w koncercie światowej sławy skrzypka, Krzysztofa Jakowicza, wykonując Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego.

            Listopad 2019 r. przyniósł Marcie wyróżnienie w grupie A podczas XIII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku.

          W grudniu 2019 r. Marta zdobyła III nagrodę w 42. Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze oraz I miejsce w VII Grudziądzkim Konkursie Skrzypcowym im. Piotra Janowskiego. MARCIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Skip to content