Europejski Dzień Języków Obcych

Dzień 25 września, był w naszej szkole dniem wyjątkowym – wesołym, kolorowym oraz międzynarodowym, a w każdej z klas można było nauczyć się kilku słów w różnych językach Europy. W taki oto sposób świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który formalnie przypada na 26 września.

W tym dniu każda z klas reprezentowała kraj Europy, uczniowie ubrali się w barwach  flagi wybranego kraju oraz przygotowali plakat  z napisem DZIEŃ DOBRY w wybranym języku oraz flagę. 

Powstała tez gazetka w gablocie przy wejściu do szkoły, na której zostały zaprezentowane flagi wybranych krajów Europy oraz 3 słowa w ich języku – dzień dobry, do widzenia i kocham cię.

Zabawa była wspaniała, uczniowie spisali się na medal, a co więcej nauczyli się ciekawych słów i poznali ciekawostki związane z krajami Europy. Ukoronowaniem naszej zabawy jest film, na którym uczniowie różnych klas mówią DZIEŃ DOBRY w wybranym języku oraz prezentują flagę kraju. Zachęcam do obejrzenia filmu oraz zdjęć z imprezy.

Katarzyna Kruszewska-Podstawka

Europejski Dzień Języków Obcych – galeria
Skip to content