Kolorowe kredy… , czyli ostatnie lekcje z lekturami w klasach czwartych

W tym roku o naszych lekcjach z lekturami na stronie szkoły było sporo, bo były „lektury w pudełkach”, lekcja kleksografii, teatrzyk kukiełkowy na podstawie fragmentów lektur, a teraz na koniec, chcielibyśmy pokazać, jak pracowaliśmy z lekturami nie w klasie czy przed kamerkami, a … na podwórku szkolnym.

Upał w czwartek był okropny, więc z radością wyszliśmy na plac szkolny, znaleźliśmy zaciszne, zacienione miejsce i przystąpiliśmy do prac w małych grupkach. Nasza polonistka zaproponowała, aby uczniowie klasy IV a narysowali kolorowymi kredami (u nas w szkole już trudno o tradycyjną kredę i czarną czy zieloną tablicę) ulubionego bohatera z książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, a IV b pracowała nad obrazkami do komiksu o przygodach Kajka i Kokosza, bo właśnie kończyli omawiać komiks Janusza Christy ”Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Efekty pracy utrwaliliśmy na zdjęciach.

Skip to content