LEGO® Education SPIKE™ Prime w SP3

W ramach “Laboratoriów przyszłości” nasza szkoła zakupiła 15 zestawów LEGO® Education SPIKE™ Prime. To najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM w klasach 4–8. SPIKE Prime łączy kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku Scratch. To doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności. Uczniowie mogą spróbować swoich sił w łatwych projektach wstępnych lub wykorzystać nieograniczone możliwości projektowe zestawu SPIKE Prime, który pomoże im przyswoić kluczowe zagadnienia STEAM i umiejętności potrzebne do tworzenia innowacji w XXI wieku. A wszystko to podczas wesołej zabawy!

Uczestnicy Kółka informatycznego CMI jako pierwsi w szkole rozpoczęli naukę przez zabawę z zestawami Lego Education SPIKE™ Prime. W ramach kółka korzystają również z innych pomocy naukowych jak gry edukacyjne. Zapraszamy do galerii zdjęć.

galeria
Skip to content