“Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem”

                Czy o matematyce może być poetycko? Otóż tak, udowodnili to nasi uczniowie z klas IV – V, którzy wzięli udział w III edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Literackiego „Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem” .

                Konkurs miał charakter interdyscyplinarny, łączył matematykę i język polski. Nasi młodzi matematycy, a  może poeci zainspirowani królową nauk, mieli okazję wykazać się aktywnością twórczą i zaprezentować własne obserwacje i przemyślenia w formie krótkich utworów poetyckich. Kurs wiedzy na temat fraszek i limeryków był błyskawiczny- w programie nauczania kl. IV-V nie ma jeszcze tych gatunków lirycznych, ale dzieci okazały się bardzo chętne i pojętne. Zachęcani przez panie, Sylwię (matematyka) i  Jolantę (język polski), uczniowie próbowali sił twórczych.  Na etap szkolny wpłynęło ponad 30 utworów. Jury szkolne wytypowało wierszyki do etapu ogólnopolskiego przed feriami.  

                W połowie lutego konkurs został rozstrzygnięty. Miłym akcentem stało się wyróżnienie pracy naszej uczennicy z kl. V – Zosi Kaczanek. Uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom z wydrukowanym limerykiem jej autorstwa i gadżety od firmy CASIO- sponsora konkursu. Zosi gratulujemy!

                Nasi uczniowie po raz drugi wzięli udział w konkursie matematyczno-literackim, który, jak mamy nadzieję, wpisze się na stałe w  konkursowy kalendarz szkoły.

Skip to content