„O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu klasy IV b

Klasa IV b dała się namówić swojej nauczycielce języka polskiego i przystąpiła do wykonania projektu teatralnego. Zadnie przewidziane zostało dla małych grup ( 3-4 uczniów)  i tak 4 grupy pracowały nad wystawieniem jednego aktu na podstawie baśni „O rybaku i złotej rybce”.   

Uczniowie postanowili, że prezentacja będzie w formie teatrzyku lalkowego. Prace rozpoczęli od przygotowania, wg wskazówek nauczycielki, scenariusza, potem wykonali kukiełki bądź pacynki, sceny, rekwizyty- tu podziękowania za pomoc należą się rodzicom. Gdy zadania ze strony technicznej zostały wykonane, uczniowie rozpoczęli próby swoich aktów.   

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia projektu przyszła pora na premierę. Nie obeszło się bez tremy, małych wpadek, bo na widowni zasiedli uczniowie z klasy 1b i pani Lila, wcześniejsza wychowawczyni czwartoklasistów, oraz pani wicedyrektor.                                

Chyba się wszystkim podobały występy, bo były gromkie brawa. Jeżeli któraś klasa chciałaby obejrzeć teatrzyk, prosimy o zgłoszenia, a tymczasem zapraszamy na fotorelację w galerii zdjęć.

galeria
Skip to content