„Jedz kolorowo i żyj zdrowo”

Uczniowie klasy II c wzięli udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem „Jedz kolorowo i żyj zdrowo”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty a kilka dni wcześniej same zasadziły cebulkę, aby później wykorzystać ją podczas zajęć kulinarnych. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem i układały na nim wybrane przez siebie produkty. Następnie  odbyła się degustacja kanapek. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, tak bardzo ważne dla rozwoju młodego człowieka, ale również rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Po zakończeniu zajęć dzieci i nawet te największe niejadki przyznały, że było naprawdę pysznie i obiecały jeść częściej tak zdrowe kanapki.

Galeria
Skip to content