Klasy III I IV w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej

„Urodziłem się w Wadowicach” – tak mówił Karol Wojtyła, bardziej znany nam dziś jako św. Jan Paweł II. Jego rodzinne Wadowice i ścieżki Kalwarii Zebrzydowskiej, którymi od najmłodszych lat wędrował i na których wypraszał potrzebne łaski, były celem wyprawy uczniów kl. III i IV naszej szkoły.

W sobotę 28V nasze dzieci miały okazję zwiedzić miejsca i doznać niezapomnianych doświadczeń i przeżyć w miejscach związanych  z niezwykłym człowiekiem, Polakiem, świętym.

W Wadowicach wzięli udział we mszy świętej w tym samym kościele,  w którym Karol Wojtyła został ochrzczony, do którego w dzieciństwie niemal codziennie uczęszczał i obok którego mieszkał. Potem podzieleni na grupy zwiedzali nowoczesne Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie poznali fakty dotyczące życia naszego wielkiego Polaka, niestrudzonego pielgrzyma, orędownika życia, rodzin, pokoju na świecie. W rodzinnym mieście Papieża nie mogło zabraknąć papieskich kremówek, na które po muzeum udali się nasi uczniowie.

Kalwaria Zebrzydowska nazywana jest polską Jerozolimą, to urokliwe pod względem architektonicznym i artystycznym oraz pełne tajemnic duchowych miejsce powstało w XVII w., a w 1999r. zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bazylika, kapliczki, których jest ponad 40, były miejscami ukochanymi przez naszego Papieża. Tak jak on wędrował dróżkami kalwaryjskimi, tak nasi uczniowie mogli w niewielkiej części podążać Jego śladami.

Wyprawa niezwykła, niezapomniana, lekcja wiary i polskiej historii bardzo udana, a przede wszystkim żywa i atrakcyjna na pewno zapisze się na długo w pamięci uczniów. Rodzicom i pani Celinie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pielgrzymowania i zwiedzania w galerii.

galeria
Skip to content