9 września 2022 archive

Centrum Mistrzostwa Informatycznego ponownie w SP 3 😀🖥

W tym roku szkolnym nasi uczniowie klas IV – VI ponownie, jako jedyni w Powiecie Głubczyckim mogą wziąć udział w kółku informatycznym CMI. W ramach kółka uczestnicy : poznają podstawy programowania w języku Scratch, będą budować i programować roboty LEGO (Boost i Spike) oraz mBoot, rozwiną umiejętności z algorytmiki przy pomocy gry Scotty Go!, zaprojektują …

Kontynuuj czytanie

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła

W dniu 07.09.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy o atrakcyjności turystycznej Polski, popularyzacja różnych form turystyki i aktywności ruchowej oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie bezpieczeństwa turystycznego. Za pomocą nowoczesnych multimedialnych urządzeń uczniowie poprzez zabawę oraz interaktywne formy komunikacji odkrywali atrakcje turystyczne Polski.