EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

27 września,  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli języka angielskiego, w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych ,który tak naprawdę obchodzony jest 26 września. Spotkaliśmy się ,, by podczas prezentacji i konkursów językowych uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej staje się to tym bardziej ważne. Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, bo uważał, że – „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.  Podczas pierwszej części obejrzeliśmy prezentację poświęconą różnym językom Europy, w szczególności był to język ukraiński, niemiecki i holenderski, ponieważ do naszej szkoły od nowego roku szkolnego uczęszczają nowi uczniowie, którzy przybyli z Ukrainy, Niemiec i Holandii. Wysłuchaliśmy także piosenek w wykonaniu tych uczniów w w/w językach. Uczniowie z 3a z kolegami z Ukrainy zaśpiewali piosenkę pt. Kalina, Nadia z klasy 1 zaśpiewała piosenkę o niemieckim alfabecie, a jej koleżanka Hania nauczyła nas kilka użytecznych zwrotów holenderskich. Natomiast Artem z klasy 3a zaprezentował nam alfabet w języku ukraińskim, nauczył nas kilku użytecznych zwrotów oraz opowiedział o potrawach ukraińskich.                    

 Podczas drugiej części odbył się teleturniej , gdzie sprawdzaliśmy wiedzę dotyczącą faktów o językach oraz znajomość języków Europy, zmagaliśmy się  także z łamańcami językowymi, co okazało się nie lada wyzwaniem. Uczniowie klas rywalizowali w grupach między sobą, za co otrzymali dyplomy. Za rok znowu zamierzamy w ciekawy sposób świętować ten dzień.

Katarzyna Kruszewska – Podstawka i Agnieszka Krawiec.                 

Galeria
Skip to content