„Dzień ziemniaka, w klasie II b”

Nasz „Dzień ziemniaka” rozpoczęliśmy od przyjazdu do miejscowości Widok. Tam zapoznaliśmy się z hodowlą krów, odwiedziliśmy „przedszkole” dla cielaków i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tych jak się okazuje bardzo interesujących zwierzętach.
I już wiemy skąd się bierze mleko i na pewno nie jest to sklep.
Następnie pojechaliśmy do Bogdanowic, aby zobaczyć jak w Firmie Top Farms przechowuje się ziemniaki. Dowidzieliśmy się do czego się przeznacza różne odmiany ziemniaków. W Bogdanowicach czekała też nas miła niespodzianka. Specjalnie dla naszej grupy zostały przygotowane chipsy z ziemniaków zbieranych na polach Top Farms’u.
Następny przystanek to ognisko na polanie z przepięknym widokiem, gdzie panowie z firmy już piekli dla nas ziemniaczki. Mogliśmy też upiec sobie samodzielnie kiełbaski. Bardzo dziękujemy firmie TopFarms za bardzo ciekawe, miłe i smaczne przedpołudnie.

 Pozdrawiamy jesiennie
Uczniowie z klasy II b

P.S. W tym pełnym wrażeń dniu, nie byliśmy sami. Towarzyszyli nam harcerze z drużyny harcerskiej Nieprzetartego Szlaku ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami”.

galeria
Skip to content