Zuchy na jesiennym szlaku

Rajd „Granicznym szlakiem” to nie tylko okazja dla gromady „Iskierki” do aktywnie spędzonego  wolnego czasu, ale przede wszystkim do zdobywania sprawności, tropów i budowania więzi z innymi gromadami i drużynami Hufca Głubczyce.

Nasze dzielne zuszki .w pierwszym dniu wędrówki przeszły 19 kilometrów. Na trasie wykonywały różne zuchowo-harcerskie zadania na punktach kontrolnych. W drugim dniu Rajdu maszerowały na górę ks. bp. Adamiuka, patrona Hufca Głubczyce. Ta trasa to taki deserek dla zuchów, bo co znaczy 7 kilometrów dla dzielnych wędrowników.

 Rajd zakończyliśmy biwakiem w stanicy harcerskiej w „Ściborzycach Małych”.                                  

Wysiłek zuchów został nagrodzony nie tylko pucharem i dyplomem. Po wykonaniu zadań i zakończeniu prób zuchy zdobyły trop „Łazika”. Część zuszków zdobyła również sprawność „Kuchcika”.

Wszystkim zuchom gratuluję wytrwałości i determinacji w pokonywaniu trudów wędrówki i zdobywaniu sprawności.

 Przed nami kolejne wyzwania i zuchowe przygody.

Z zuchowym pozdrowieniem
CZUJ!
drużynowa

Skip to content