Wycieczka do Zabytkowej Kopalni IGNACY oraz do Teatru Ziemi Rybnickiej

24 listopada 2022r. klasy IVa,  Va i Vb uczestniczyły w wyciecze  do Zabytkowej Kopalni IGNACY  w Rybniku oraz do  Teatru Ziemi Rybnickiej. Kopalnia stanowi zabytek ery przemysłowej oraz centrum nauki. Główną atrakcją  jest ponad 100-letnia maszyna o napędzie parowym. Uruchomiona została tam także  interaktywna wystawa o charakterze popularnonaukowym.  Jest to  miejsce, w którym można bezpiecznie próbować, testować oraz doświadczać świata. Ekspozycja  złożona jest z kilkunastu stanowisk badawczych, przy których dzieci mogły  samodzielnie  wykonać eksperymenty.  Natomiast z punktu widokowego zlokalizowanego w dawnej wieży wodnej można podziwiać  panoramę miasta.

Następnie  uczniowie udali się do Teatru Ziemi Rybnickiej,  gdzie obejrzeli spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”  w wykonaniu Teatru Cracovia. Teatralna inscenizacja znanej powieści  o niezwykłej dziewczynce  dostarczyła wielu emocji. Spektakl był wzbogacony o liczne piosenki, które podkreślały niezwykłość postaci  Ani.  Wycieczka dostarczyła  nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Marzena Stadnik

Kliknij zdjęcie aby wyświetlić galerię
Skip to content