Wycieczka klas 3a i 3c do Śląskiego Planetarium w Chorzowie

30 listopada klasy 3a i 3c uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Śląskiego Planetarium w Chorzowie. Celem wycieczki był udział w zajęciach, podczas których uczniowie udali się w podróż od wnętrza naszej planety, poprzez jej atmosferę, aż do najdalszych zakątków kosmosu. Uczniowie zapoznali się z treściami: orientacji na sferze niebieskiej – kierunki świata, gwiazdy i gwiazdozbiory, model układu słonecznego, zmiany oświetlenia ziemi, położenie ziemi we wszechświecie, model geocentryczny budowy świata, teoria Mikołaja Kopernika, ruch obrotowy Ziemi – jak zmienia się niebo (zmiana dnia i nocy) dowiedzieli się również, dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, oraz wiele innych naukowych i interesujących treści popartych rzeczywistą obserwacją.

Kliknij zdjęcie aby wyświetlić galerię
Skip to content