Wycieczka klas 5a i 5b

Dnia 24.03.2023 uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Kozielskiej, gdzie wysłuchali wykładu „W średniowiecznej skrzyni” na temat strojów średniowiecznych. Osoba prowadząca, ubrana w strój historyczny, przybliżyła uczniom garderobę średniowiecznej mieszczanki, dworzanina i damy. Zaprezentowane zostały uczniom elementy strojów, ich pochodzenie, struktura i przeznaczenie. Po wykładzie uczniowie rozpoczęli tkanie własnego gobelinu na przygotowanym przez Muzeum krośnie. Dodatkową atrakcją było wejście na wieżę widokową, z której można podziwiać panoramę miasta.

Kolejnym punktem programu był seans filmowy w kinie Helios. Uczniowie obejrzeli pełną wzruszeń opowieść o przyjaźni, zabawie i prawdziwej radości, które są silniejsze i ważniejsze od wszystkich pieniędzy świata.

Kliknij zdjęcie aby wyświetlić galerię
Skip to content