Projekt z języka angielskiego FLAT STANLEY

W kwietniu tego roku uczniowie klasy 3b wzięli udział w ciekawym projekcie pt. ”Flat Stanley”.
Projekt ten polegał na korespondencyjnej współpracy pomiędzy naszymi uczniami a osobami z całego świata.
Flat Stanley jest chłopcem z papieru, który podróżuje po całym świecie. Pomysł oparty jest na książce napisanej przez Jeffa Browna zatytułowanej Flat Stanley. Autor opisuje historię chłopca, który przeżył wypadek, a jego nowy, płaski kształt pozwala mu podróżować w kopercie po całym świecie. Dlatego udział w projekcie oznaczał wykonanie przez dzieci postaci z papieru i wysłanie do swoich rówieśników z prośbą o opisanie jej podróży.

Dzieci, oczami wysłanego bohatera poznają świat, kulturę, tradycje i obyczaje państw na całym świecie.
Nasz Stanley podróżował w tym roku do takich państw, jak: Australia, Austria, Czechy, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, USA i Wielka Brytania.

Oprócz listów, Stanley przywiózł z podróży również pocztówki, broszury z ciekawymi informacjami o zwiedzanych miejscach oraz wiele innych upominków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Kliknij zdjęcie aby wyświetlić galerię