DOROŚLI TEŻ KIEDYŚ BYLI DZIEĆMI…

            Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole miały kontynuację 6 czerwca. Tym razem to nauczyciele postanowili przygotować dzieciom akademię i to niezwykłą, bo w formie przedstawienia teatralnego.                                      

            Pomysł wystawienia „Kopciuszka” na podstawie baśni w opracowaniu Jana Brzechwy powstał w głowie pani Ewy Dąbrowy, zaraziła nim innych nauczycieli. Ponad dwa miesiące trwały przygotowania do projektu. Wszyscy zaangażowani naprawdę starali się, by przedstawienie było profesjonalne               i spodobało się odbiorcom. Oczywiście reżyserka, czyli pani Ewa, zadbała o każdy szczegół, była piękna dekoracja wykonana przez panią Małgorzatę Orłowską i Zuzię Lewicką z klasy 7 b, oprawa muzyczna, piękne stroje „aktorów” wypożyczone specjalnie na tę okazję.

            Premiera spektaklu odbyła się o godzinie 8:00, pierwszymi odbiorcami byli uczniowie z klas 1-3. Dzieci naprawdę z wielkim zainteresowaniem śledziły to, co działo się na scenie, a zachęcone przez herolda- w tej roli nieoceniona pani Celina Chromniak- aktywnie włączyły się do gry. Cudowny odbiór sprawił, że nauczyciele-aktorzy bawili się tak samo dobrze jak widzowie, bo przecież dzieckiem jest się w każdym wieku.

            Tego dnia były jeszcze dwa spektakle, dla klas 4-7 i zaproszonych przedszkolaków. Zarówno starsi uczniowie jak i nasi mali goście byli świetną publicznością, zwłaszcza cisza i otwarte buźki maluchów podczas oglądania sprawiły nam ogromną satysfakcję. Może pochylimy się nad kolejnym projektem tego typu, tym bardziej, że uczniowie pytali, kiedy następne przedstawienie…

            W galerii można obejrzeć fotografie ze spektaklu. Zapraszamy.

Skip to content