Zawody

W dniu 11 maja 2024r. w Jeseniku  odbyły się zawody karate -Mistrzostwa Moraw i Śląska. W zawodach startowało 230 zawodników. Konrad Chojna , uczeń kl.1a , w kata 7lat zdobył złoty medal , w kata 8-9  lat zdobył brązowy medal. Brawo Konrad! Gratulujemy !

Dwudniowa wycieczka do Głuchołaz

W dniach 6 – 7 maja 2024r. klasy 4a i 4b oraz kilka osób z 4c wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Głuchołaz. Uczniowie zostali zakwaterowani w ośrodku Banderoza i spędzili dwa dni w Górach Opawskich.

W ramach wycieczki wzięli udział w grze terenowej „Wyspa Skarbów”. Na zwycięzcę czekała oczywiście nagroda! Uczestniczyli też w płukaniu złota z górskim gawędziarzem. Warsztaty poprzedziła opowieść o poszukiwaniu złota, metodach i sposobach pozyskiwania tego cennego kruszcu. Potem uczniowie mogli sami spróbować własnych sił i w specjalnych misach wypatrywali cennych drobinek. Zwiedzili również rynek Głuchołaz i poznali historię herbu miasta. Mieli też okazję wejść na wieżę Bramy Górnej i podziwiać panoramę Głuchołaz i okolic. Wieczorem została zorganizowana dyskoteka.

Drugiego dnia nasi uczniowie wzięli udział w turnieju strzelania z łuków. Oprócz tego mogli zrelaksować się podczas sesji w jaskini solnej. W czasie pobytu korzystali z boisk wielofunkcyjnych i piaskowych, chętnie grali w piłkę nożną, koszykówkę. Miłośnicy zwierząt cieszyli się z możliwości odwiedzenia mini zoo.

Wyjazd był doskonałą okazją do integracji. Dał również możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do domu.

Kontynuuj czytanie

Pchli targ

Szkolny Konkurs Matematyczny „Potyczki Matematyczne”

W miesiącu kwietniu odbył się konkurs matematyczny, dla chętnych uczniów klas IV-VI pod hasłem „Potyczki matematyczne.”

Konkurs matematyczny przyciąga jak magnes wszystkich, którzy zdolności ścisłe mają we krwi. Nic strasznego im wyrażenia algebraiczne, potęgi, skala czy pola figur, bo nie tylko bez strachu potrafią z nimi stanąć „oko w oko”, ale znajdują ogromną radość z odkrywania, obliczania i logicznego myślenia. Po prostu kochają Matematykę sercem i… rozumem.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżkach matematycznych tajemnic.

                                                            Organizatorzy: Marta Pawlak, Beata Skalik, Ewa Dąbrowa

Jadłospis 14.05.2024-24.05.2024 🍽

WIZYTA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W GŁUBCZYCACH

W kwietniu Uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem odwiedzili Centrum Kształcenia Rolniczego i wzięli udział w warsztatach pieczenia słodkości wraz z uczniami klasy gastronomicznej pod czujnym okiem pani Ewy Wysockiej.

Upiekliśmy pyszne muffinki, które następnie ozdobiliśmy według naszego uznania, aby potem je zjeść w miłej atmosferze!!! To była świetna lekcja kulinarna 😃

Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do Wrocławia

8 maja uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Wrocławia, odwiedziliśmy Centrum Wiedzy o Wodzie – HYDROPOLIS, pokoje zagadek – EscapeRoom oraz Centrum Pixel XL, a także Spacerowaliśmy po wrocławskim Rynku, gdzie szukaliśmy krasnali. Spędziliśmy miło czas w świetnej atmosferze i dobrze się bawiliśmy!!!

Międzynarodowe Zawody Karate WKF

27 kwietnia 2024r. Konrad Chojna, uczeń klasy 1a zdobył złoty medal w kata U8 w Międzynarodowych Zawodach Karate WKF.  W kata trenujących od września 2023r. srebrny medal. W zawodach startowało łącznie 202 zawodników z 17 klubów Polski, Czech i Słowacji. Gratulujemy Konradowi i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach. 

Jadłospis 06.05.2024-13.05.2024 🍽

Rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji – 3 maja 1791 rok

Skip to content