Bawimy się w zakupy – czyli praktyczna nauka angielskiego

Uczniowie klas pierwszych mogli sprawdzić swoje umiejętności języka angielskiego podczas zabawy w zakupy. Sprzedawcami byli uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum, obsługiwali dzieci jedynie w języku angielskim. Produktów spożywczych, kwiatów, przyborów szkolnych do zapamiętania z lekcji angielskiego było ponad 60. Podpowiedzi sprzedawał punkt „exchange”. Każdy pierwszoklasista otrzymał plik naszej „zabawowej” waluty, listę zakupów, musiał odnaleźć właściwy sklep i kupić jak najwięcej. Rekordzistki zakupiły 64 i 62 produkty. Najważniejsza jednak była możliwość praktycznego użycia j. angielskiego i dobra zabawa. Organizatorem projektu była Urszula Romanowicz-Rakoczy oraz klasa IIIe gimnazjum, bawiły się świetnie klasa Ia i Ib szkoły podstawowej.


Więcej zdjęć

Skip to content