O szkole

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach

Miejsce dobrej zabawy

Oferujemy duży wachlarz zajęć pozalekcyjnych, aby każdy z naszych uczniów miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań

Wspaniała atmosfera
Języki obce

Nasi podopieczni mają możliwość nauki języków obcych: angielskiego i niemieckiego już od I klasy.

Zajęcia plastyczne
Zajęcia z robotyki
Dobrze wyposażona pracownia komputerowa
Nauka na urządzeniach mobilnych
Biblioteka
“Mała” świetlica
Stołówka i “duża” świetlica
Sala gimnastyczna
previous arrow
next arrow
 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach powstała w 2017 roku w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi.

Nasza szkoła to miejsce skupione na uczniu i jego potrzebach, miejsce, w którym każde dziecko rozwija się w swoim tempie i na swój własny sposób. W Szkole Podstawowej nr 3 staramy się zapewnić edukację na najwyższym poziomie i stworzyć atmosferę, w której rodzą się pasje – naukowe, artystyczne oraz sportowe.

“Nasza szkoła to miejsce skupione na uczniu i jego potrzebach, miejsce, w którym każde dziecko rozwija się w swoim tempie i na swój własny sposób.”

Oferujemy duży wachlarz zajęć pozalekcyjnych, aby każdy z naszych uczniów miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a wszechstronnie wykwalifikowani, doświadczeni i przyjaźni nauczyciele sprawiają, że SP3 jest miejscem, w którym szacunek i życzliwość do drugiego człowieka są codziennością.

Szkoła gwarantuje wysoki poziom kształcenia i wszechstronny rozwój ucznia. Nasi podopieczni mają możliwość nauki języków obcych: angielskiego i niemieckiego już od I klasy.

Szkoła gwarantuje wysoki poziom kształcenia i wszechstronny rozwój ucznia. Nasi podopieczni mają możliwość nauki języków obcych: angielskiego i niemieckiego już od I klasy. Chętnie biorą udział w wielu konkursach i olimpiadach, a także zawodach sportowych, w których zajmują wysokie lokaty.
Sale dla uczniów najmłodszych klas edukacji wczesnoszkolnej wyposażone są w nowe meble, projektory multimedialne, tablice interaktywne lub telewizory z dotykowym wyświetlaczem oraz inne pomoce dydaktyczne.

Uczniowie mają dostęp do dwóch pracowni komputerowych wyposażonych w sprzęt wysokiej klasy:

  • projektory,
  • laptopy,
  • tablety,
  • klocki Lego Boost,
  • klocki Lego Spike,
  • zestawy robotyczne,
  • zestaw do robienia cyfrowych zdjęć,
  • gry Scottego,
  • Internet bezprzewodowy.

Prowadzone są w nich zajęcia informatyki z elementami programowania i robotyki.
Każdy uczeń szkoły na okres nauki otrzymuje indywidualne konto pocztowe Outlook oraz darmowy pakiet biurowy Office 365 wraz z aplikacją Teams.

Funkcjonuje również dobrze wyposażona biblioteka, dwie świetlice – osobna dla uczniów klas I – III.

Szkoła posiada stołówkę, salę gimnastyczną i kompleks boisk sportowych „Orlik”. Część zajęć sportowych odbywa się na położonej niedaleko hali sportowej.

Zapewniamy opiekę pedagoga szkolnego, psychologa oraz doradcy zawodowego. Uczniowie objęci są również opieką medyczną – w szkole funkcjonuje gabinet profilaktyki zdrowotnej, w którym profesjonalnej pomocy udziela pielęgniarka szkolna.

W szkole funkcjonuje i prężnie działa Samorząd Uczniowski, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu i wpływ na jej funkcjonowanie. SU angażuje się w działalność charytatywną, a od 21 lutego 2018r. w wolontariat.


Patronka SP 3 Głubczyce

Maria Skłodowska-Curie (1867- 1934) Żona Piotra Curie, fizyk i chemik; współtwórczyni nauki o promieniotwórczości, autorka pionierskich prac z fizyki i chemii jądrowej. Po ukończeniu pensji w Warszawie naukę kontynuowała początkowo na nielegalnym Uniw. Latającym, a następnie korzystając z pracowni Muzeum Przemysłu i Rolnictwa; 1891 wyjechała do Francji; studiowała na Sorbonie, gdzie następnie od 1904 kierowała laboratorium i od 1906 (po śmierci męża) katedrą promieniotwórczości; …

Hymn Szkoły

1.Każdy dzień nową stroną w naszej księdze życia jest, w każdy dzień wiedzy zakres się poszerza. Zawsze tu szkoła czeka i nauka, praca też a patronka przykładem świeci nam.   Ref: Bo najpiękniejsza jest  nasza szkoła, z naszą szkołą chcemy żyć. Nasza patronka przykład nam daje. Ze swym sztandarem chcemy iść.   2. Wszyscy razem ruszamy dziś …

Ranking uczniów

Rok szkolny 2023/2024 Archiwalne

Rekrutacja

Szkoła przyjmuje zapisy uczniów do klas I na rok 2024/2025 Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w dni roboczeod 800 do 1600lub drogą mailową na adres: sekretariat@sp3glubczyce.pl Rodzice uczniów spoza obwodu mogą składać wymagane dokumenty od 1 marca 2024r. Rekrutacja do klas pierwszych dla uczniów spoza obwodu od 1.03 do 04.04.2024r. Składanie wniosków o przyjęcie …

Granice obwodu szkoły

Granice obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 w Głubczycach

Skip to content