Diecezjalny Konkurs Artystyczny Opole 2018

17 maja 2018 roku, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, z udziałem ks. bpa Rudolfa Pierskały odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród podsumowująca konkursy diecezjalne organizowane przez Wydział Katechetyczny. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym “Szlakiem kościołów drewnianych w Diecezji Opolskiej”. Konkurs ten cieszył się ogromną popularnością o czym świadczy fakt, że do Wydziału Katechetycznego przysłano 369 prac w tym 349 plastycznych oraz 20 fotografii. Diecezjalna Komisja Konkursowa przyznała 20 nagród i 39 wyróżnień.

Warto zauważyć, że ku naszej ogromnej radości obie prace uczniów z naszej szkoły zostały dostrzeżone i nagrodzone.

II miejsce w kategorii Fotografia zdobył Michał Raczkowski z kl. 3b za oryginalne ujęcie Kościoła św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich natomiast  w kategorii Prace Plastyczne wyróżnienie otrzymała Emilia Uksik uczennica kl. 3b za unikatowe przedstawienie Kościoła św.Józefa w Baborowie.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content