Wycieczka do Bierkowic klas II

19 września wybraliśmy się na wycieczkę do Bierkowic. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka”. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest rola chleba w życiu człowieka.  Zapoznaliśmy się ze zwyczajami związanymi z jego wypiekiem. Poznaliśmy sposoby mielenia zboża na dawnej wsi. Samodzielne wykonaliśmy bułeczki ze świeżego ciasta. Mieliśmy też  okazję spróbować jak smakuje świeżo upieczony chleb, według starych receptur, w zabytkowym piecu z Rudziczki.

Na koniec naszej „podróży” w przeszłość, zwiedziliśmy zabytkowe budynki mieszczące się na terenie Skansenu. Odwiedziliśmy kowala, zasiedliśmy w ławkach dawnej szkoły, zachwycaliśmy się wiatrakami i innymi starymi zagrodami.

Uczniowie klasy IIa i IIb

Wycieczka do Bierkowic – galeria
Skip to content