Sukcesy Małgorzaty

Małgorzata  Kubów, uczennica klasy VIII a, pomimo obostrzeń związanych z pandemią wciąż aktywnie rozwija swoje umiejętności skrzypcowe. W minione wakacje brała czynny udział w mistrzowskich kursach muzycznych „Uczniowie Mistrzów” w Krzyżowej, w klasach skrzypiec Profesora Wiesława Kwaśnego (wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie) oraz Profesora Łukasza Błaszczyka (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi.) Została przez nich wytypowana  na Koncert Finałowy  tego kursu, który miał miejsce 19 lipca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym.

W dniach od 1 do 11 sierpnia br. w Nałęczowie miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Skrzypcowy „Nałęczów @ The Violin”, w ramach którego Małgosia uczestniczyła w lekcjach mistrzowskich u wykładowców Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Profesorów Jana Staniendy i Jakuba Jakowicza. Na zakończenie Festiwalu odbył się Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Tadeusza Wrońskiego, na którym Gosia, jako jedna z najmłodszych uczestniczek, zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Na przełomie sierpnia i września 2020 r. Małgosia brała udział w Youth Music Festival w Universität der Künste  w Berlinie.

W bieżącym roku szkolnym Gosia została zakwalifikowana do pionierskiego programu stypendialnego „Bank Talentów”, mającego na celu pomoc wybitnie uzdolnionej artystycznie młodzieży z województwa opolskiego. W programie bierze udział 40  osób w wieku od 12 do 21 lat. Jego celem i misją jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. Pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu br.  9 września rozpoczęły się warsztaty z autorytetami muzyki klasycznej, zwieńczone koncertem symfonicznym w Filharmonii Opolskiej 16 września 2020 r. Oprócz lekcji mistrzowskich z Prof. Konstantym Andrzejem Kulką i Prof. Janem Staniendą miały miejsce zajęcia z PR i rozwoju osobistego, współpracy z mediami, fizjoterapii w kontekście pracy przy instrumencie, radzenia sobie ze stresem na scenie i agresją w sieci, efektywnemu wykorzystaniu powszechnie znanych kanałów promocji własnej twórczości oraz spotkania z dziennikarzami radiowymi i telewizyjnymi. Uczestnicy otrzymali również możliwość uczestniczenia w profesjonalnej sesji fotograficznej ( dołączone zdjęcia to część efektu tej sesji.) Drugi zjazd odbył się w dniach 24 – 27 października. Jego podsumowaniem będzie płyta oraz dwa teledyski z duetem wiolonczelowym „Cello Brothers”, którego repertuar oscyluje pomiędzy muzyką klasyczną a rozrywkową.  

Małgosi gratulujemy i życzymy dalszych inspiracji artystycznych!

Skip to content