Wycieczka klasy 4a i 4b do Raciborza

Dnia 07.06.2022 uczniowie klasy 4a i 4b zwiedzali Muzeum w Raciborzu, gdzie uczestniczyli w interaktywnej lekcji muzealnej „Poszukiwacze muzealnych skarbów” podczas której zdobywali informacje na temat historii miasta, zabytków, legend, ważnych postaci historycznych. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy sprawdzali zdobytą wiedzą odpowiadając na zawarte w niej pytania, rozwiązując krzyżówki i rebusy.

Następnie uczniowie udali się do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Centrum SOWA wyposażone jest w przygotowaną wystawę, składającą się z kilkunastu angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się druga część instytucji – Majsternia – przestrzeń warsztatowa, zaopatrzona w zestawy umożliwiające rozwiązywanie różnego rodzaju zadań konstrukcyjnych, inżynierskich i matematycznych.

galeria
Skip to content