Dzień Kultury Amerykańskiej

W dniu 15 czerwca 2022 roku w naszej szkole obchodzono DZIEŃ KULTURY AMERYKAŃSKIEJ. Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego miały miejsce wydarzenia zachęcające uczniów do zgłębienia wiedzy na temat kultury USA.

W tym dniu uczniowie wszystkich klas zaprezentowali się, usłyszeliśmy piosenki w języku angielskim w wykonaniu uczniów klas 1, uczniowie klas 2 zaprezentowali nam angielskie żarty i dowcipy.

Uczniowie klasy 3b i 5b z prawdziwym talentem aktorskim odegrali swoje role na scenie w anglojęzycznych przedstawieniach – klasa 3b – ‘TIGER’S BIRTHDAY’, klasa 5b – ‘SOUR SOUP’

Klasa 5a przygotowała poczęstunek amerykańskich przysmaków, mieliśmy okazję posmakować brownie, kanapek z masłem orzechowym, itp.

Uczniowie klasy 4a przygotowali nam prezentacje ciekawych faktów o USA , zaprezentowali różnice między British, a American English oraz zapoznali nas z amerykańskimi markami.

Finał imprezy to quiz wiedzy o USA z nagrodami.