Wycieczka klas 6a i 6b do Muzeum Śląska Opolskiego

Dnia 05.10.2023 uczniowie klasy 6a i 6b udali się na wycieczkę do Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie zwiedzali Kamienicę czynszową, a w niej pięć mieszkań w stylu, który obowiązywał w meblarstwie w latach 1890 – 1965.

Oprócz mebli, sprzętów kuchennych i bibelotów, które tworzyły klimat domu, zaprezentowano różne sposoby ogrzewania pokoi – piece kaflowe i piecyki żeliwne. Eksponowano również sprzęt do utrzymywania higieny oraz dawne sprzęty służące do prania i suszenia.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, gdzie uczniowie utrwalili działania podejmowane podczas udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu pomocy doraźnej co przyczyniło się do podniesienia świadomości uczniów na temat zachowań zagrażających ich bezpieczeństwu.

galeria zdjęć
Skip to content