Wycieczka klas 7a i 7b do Ogrodzieńca

25. października uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w wycieczce do Ogrodzieńca.  Na miejscu zwiedzaliśmy ruiny zamku średniowiecznego wzniesionego  przez króla Kazimierza Wielkiego. Zamek znajduje się na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej i jest to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję. Tego dnia wzięliśmy także udział w „żywej lekcji historii” z rycerzem, dzięki której dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie w czasach średniowiecza, w czasach zamków i rycerzy. Na pamiątkę zabraliśmy ze sobą własnoręcznie zdobione torby bawełniane oraz tarcze z herbem, które wykonaliśmy samodzielnie w zamkowej karczmie.

galeria
Skip to content