MÓWIMY STOP WULGARYZMOM

17 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez przekleństw. w naszym kraju jest to młode święto. Istotą tego dnia jest powstrzymanie się od słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obraźliwe.

Zainspirowało to nas do ogłoszenia konkursu plakatowego pt. “STOP WULGARYZMOM” w ramach Programu Profilaktyki.  Uczniowie klas 4-7 mieli wspólnie przygotować baner/plakat z hasłem, które skutecznie skłoni nas do tego aby unikać używania  wulgarnych i obraźliwych słów. Akcja została zainicjowana i zorganizowana przez Panią Pedagog Iwonę Łupicką we współpracy z SU i panią Katarzyną Kruszewską-Podstawkę.

W wyniku przeprowadzonego głosowania wśród nauczycieli zostały wyłonione 3 pierwsze miejsca:

1 miejsce – klasy 6A i 7B – 102pkt.

2 miejsce – klasa 4B – 99pkt.

3 miejsce – klasa 4A – 94pkt.

Prace można obejrzeć w holu szkoły na parterze, wywieszone są nad wejściem do świetlicy.

Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi hasłami. Postarajmy się, aby nasz ojczysty język nie był zaśmiecany i niszczony przez wulgaryzmy.