Marta I Skrzypce… Ciąg Dalszy…

Marta Kubów rok 2020 rozpoczęła wyjazdem do Ludinghausen  (Niemcy,) gdzie dwukrotnie koncertowała dla niemieckiej publiczności. Na przełomie stycznia i lutego w Tomaszowie Mazowieckim odbywał się XVIII Młodzieżowy Konkurs Na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego. Marta wywalczyła na nim II nagrodę. Luty to dla Marty był czas intensywnej pracy z mistrzami wiolinistyki. Uczestniczyła w dwóch edycjach Zimowej Akademii Mistrzów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego( w klasach prof. Wiesława Kwaśnego oraz prof. Łukasza Błaszyka) a także w Kursie Muzycznym „Uczniowie Mistrzów” w Krzyżowej (klasa prof. Łukasza Błaszczyka.) Kwiecień, maj i czerwiec to warsztaty online prowadzone przez wybitnych muzyków w ramach projektu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 8 czerwca zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej w internetowej edycji konkursu International Music Competition RISING TALENTS OF EUROPE.

Marta już opuszcza mury naszej szkoły. Na odchodnym gratulujemy jej dotychczasowych i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Skip to content